Rewal i okolice

Rewal to znana miejscowość letniskowa mieszcząca się w województwie zachodniopomorskim. Razem z sąsiednimi miejscowościami (Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Trzęsacz, Pustkowo) tworzy bogaty w atrakcje region zwany Wybrzeżem Rewalskim.

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu urlopu jest tu całe mnóstwo. W samym Rewalu wybrać się można np. na Plac Wielorybów, na którym podziwiać można symbole Rewala – olbrzymie, stalowe, pomniki waleni. W tym miejscu znajduje się także platforma widokowa z zejściem na plażę, z której roztacza się piękny widok na Bałtyk. Wspaniałe zachody słońca można obserwować z tutejszego tarasu widokowego. Doskonałym miejscem na spacer jest romantyczna Aleja Róż i Zakochanych. Dzieci zachwycone będą natomiast wizytą w Parku Wieloryba, Bajkowej Chacie, Parku Linowym czy w stadninie koni. Będąc na Wybrzeżu Rewalskim koniecznie trzeba również wybrać się na wycieczkę pięknie odnowioną Nadmorską Kolejką Wąskotorową, która zawiezie nas do sąsiednich miejscowości.

A w nich warto odwiedzić np. Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa i Motylarnię w Niechorzu, Ruiny kościoła na skarpie i Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu, Aquapark Sandra w Pogorzelicy, Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie czy Magiczny Domek w Pobierowie. A to i tak nie wszystkie atrakcje tego regionu. Resztę ich można poznać także z perspektywy siodełka rowerowego. Nie brakuje tu bowiem gęstej siatki szlaków rowerowych oraz nowoczesnej wypożyczalni rowerów Rewal Bike System.

Rewal to jak widać miasto przyjazne dla każdego i piękne o każdej porze roku. Serdecznie zapraszamy!

Rewal
Hotels mit Hotelbewertungen bei HolidayCheck